Počet návštev: 2202738
  • Beseda so spisovateľom

Marec je mesiacom kníh. Každý z nás už určite prišiel do kontaktu s dobrou knihou. Takou, ktorú nedokázal pustiť z rúk a nedočkavo hltal stránku za stránkou. Málokto však prišiel do kontaktu s osobou, ktorá býva najviac zodpovedná za vznik knižiek. A práve takáto možnosť sa minulý týždeň naskytla žiakom 3. a 4. ročníka.

Vo štvrtok, 9.3.2023, do našej školy zavítal pán spisovateľ Miroslav Búran z Jablonice. Počas besedy si zaspomínal na svoje spisovateľské začiatky, priblížil nám spôsob, ako vznikajú knihy, povzbudil žiakov k čítaniu ďalších kníh i písaniu vlastných textov a s radosťou odpovedal na množstvo žiackych otázok. Na záver sme si vypočuli ukážky z jeho tvorby. Žiakom sa beseda veľmi páčila a mnohí si okrem zaujímavých informácií odnášali aj vlastnoručný podpis pána spisovateľa.

13.03.2023 15:59 | viac »