Národný projekt POPIII

Škola bez bariér – škola pre všetkých

Odstránenie stavebných bariér v základnej škole, ktorú navštevujú žiaci so zdravotným postihnutím. Vybudovanie plošiny a sociálneho zariadenia pre imobilných žiakov. Cieľom projektu je zlepšenie podmienok vzdelávania žiakov s telesným postihnutím, odstránenie stavebných a dispozičných bariér v škole, ktoré budú viesť k úspešnému a efektívnemu vzdelávaniu týchto žiakov.

V školskom roku 2017/2018 sme sa v našej škole rozhodli zlepšiť podmienky vzdelávania našich žiakov s telesným postihnutím.

Pri hľadaní možností sme našli výzvu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na odstraňovanie stavebných bariér v školách, ktoré navštevujú žiaci so zdravotným postihnutím.

Na základe výzvy sme vypracovali projekt. Náš projekt bol úspešný a v rámci výzvy sme získali finančné prostriedky vo výške 13 150 €.

Z týchto finančných prostriedkov bola vybudovaná zdvíhacia plošina a toalety pre telesne postihnutých žiakov.

Pevne veríme, že sa tým aspoň čiastočne podarilo odstrániť bariéry, ktoré musia naši žiaci zdolávať vo svojom okolí každý deň.