ŠKD

Informácie k prevádzke ŠKD

INFORMÁCIE PRE RODIČOV ŽIAKOV NAVŠTEVUJÚCICH ŠKD V CÍFERI

Prevádzka Základnej školy v Cíferi (vrátane prevádzky ŠKD) je oddelenou činnosťou od samostatnej prevádzky ZUŠ (iná škola) a externých krúžkov.

Snahou ZŠ je prispieť - v rámci svojich možností - k bezpečným a plynulým presunom žiakov v ich  popoludňajšej záujmovej činnosti.

Ide však o činnosti nad rámec povinností zamestnancov ZŠ, ktoré nie je možné z personálnych dôvodov zabezpečovať na základe individuálnych potrieb jednotlivých rodičov.

V kontexte uvedeného Vás žiadame o dodržiavanie nasledovného:

·
Ak žiak (s výnimkou choroby) nenastúpi do ŠKD, alebo ak si rodič chce prevziať žiaka hneď po vyučovaní (prípadne nahlásenie inej zmeny) - je potrebné, aby túto skutočnosť oznámil prostredníctvom EduPage vychovávateľke a triednemu učiteľovi deň vopred, výnimočne najneskôr do 10,00 hod. daného dňa.

·
Ak žiak navštevuje ZUŠ prípadne iné záujmové krúžky je potrebné nahlásiť cez EduPage vychovávateľke zadelenie hodín v ZUŠ a iných krúžkov:

1. Deň hodiny v ZUŠ, alebo krúžku.

2. Čas (od – do).

3. Meno učiteľa, prípadne lektora, trénera.

4. Odbor štúdia /tanečný, výtvarný, teória, nástroj, hádzaná .../

·

Na stránke školy je rozpis obedov pre jednotlivé oddelenia ŠKD. Vyznačený čas znamená odchod žiakov konkrétneho oddelenia zo školy na obed pre konkrétny deň. Čas na obed a vychádzku je stanovený na 60 min. Žiaka je teda možné vyzdvihnúť najskôr 60 min po odchode daného oddelenia na obed (spomenutý rozpis obedov je zverejnený na webovej stránke školy v sekcii ŠKD a taktiež na webovej stránke školy v centrálnej sekcii).

·
Upozorňujeme Vás, že ZŠ a vychovávateľka žiaka v ŠKD v Cíferi v danom oddelení, nie je zodpovedná za vyučovanie a dochádzku do ZUŠ a iných externých záujmových krúžkov.

Zabezpečuje iba odchod, resp. preberanie žiaka z ŠKD konkrétnym vyučujúcim v záujmovom útvare, či krúžku - a to podľa času záujmového útvaru zadaného rodičom vyššie uvedeným spôsobom.

·
Prítomnosť žiaka na vyučovaní v ZUŠ a v záujmových krúžkoch je v kompetencii učiteľov ZUŠ a osôb zodpovedných za krúžky.

·
V čase vyučovania v ZUŠ a v krúžkoch teda zodpovednosť za žiaka preberá učiteľ a osoba, ktorá je za krúžok zodpovedná. Táto osoba zároveň zodpovedá za návrat žiaka do príslušného oddelenia ŠKD.

·
V prípade, ak rodič prevezme žiaka bezprostredne po ukončení krúžku a vyučovania v ZUŠ, je potrebné, aby nahlásil vychovávateľke, že žiak sa do ŠKD v daný deň nevráti a na krúžok si berie aj školskú tašku.

·
Ak žiak po ukončení krúžkovej činnosti odchádza domov v daný deň konania krúžku pravidelne (nahlásené rodičom) - odchod na výučbu v ZUŠ, či odchod na krúžkovú činnosť, sa považuje za ukončenie dochádzky v ŠKD v daný deň.

·
V prípade, že bude krúžková činnosť, či výučba v ZUŠ z akéhokoľvek dôvodu zrušená, žiak zostáva v ŠKD do ukončenia jeho činnosti v danom dni (okrem žiakov, ktorí budú z ŠKD prepustení na žiadosť zákonného zástupcu – za vyššie uvedených podmienok -  prostredníctvom správy v EduPage, zaslanej vychovávateľke daného oddelenia).

V Cíferi 22.9.2022                                                                 Mgr. Daniel Staněk, PhD.

Zástupca riaditeľa ZŠ pre 1. st. ZŠ a ŠKD